چین ذخائر قلع و تنگستن ایران را شناسایی می‌کند

۲۸ مرداد ۱۳۸۳ | ۱۷:۰۷ کد : ۱۳۸۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۵۳
برای اولین بار در کشور، مطالعات سیستماتیک بر روی ذخائر قلع و تنگستن و انجام اکتشافات سراسری در این خصوص، با همکاری کارشناسان چینی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

برای اولین بار در کشور، مطالعات سیستماتیک بر روی ذخائر قلع و تنگستن و انجام اکتشافات سراسری در این خصوص، با همکاری کارشناسان چینی به مرحله اجرا در خواهد آمد.
مهندس حجت اله جهانگیری مجری طرح اکتشاف قلع و تنگستن کشور در گفتگو با بخش خبری سازمان زمین‌شناسی با بیان این مطلب افزود : باموافقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور سهم ریالی به مرحله اجرا در خواهد آمد.
مهندس حجت اله جهانگیری مجری طرح اکتشاف قلع و تنگستن کشور در گفتگو با بخش خبری سازمان زمین‌شناسی با بیان این مطلب افزود : باموافقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور سهم ریال و ارزی و بودجه اختصاص یافته به این طرح تخمین زده شد و پس از تعیین اعتبار، بودجه مورد نیاز تامین شده است.
وی با اشاره به توان بالای کشور چین از نظر تولید و تعداد معادن مربوطه به قلع و تنگستن و نیز نقش این کشور در ارائه فناوری نوین و انتقال دانش فنی به کشور های درحال توسعه گفت : به همین منظور طی توافقنامه‌ای بین سازمان زمین‌شناسی دو کشور به امضاء رسید، چین در خصوص آموزش نیروی انسانی و انتقال فناوری‌ها و ماشین‌آلات مدرن، با ایران همکاری خواهد کرد.
مجری فنی طرح اکتشاف قلع وتنگستن بابیان همکاری مشترک ایران و چین در زمینه آموزش نیروی انسانی متخصص گفت : در عرصه اقتصاد بین‌المللی هر کشوری به دنبال رسیدن به مؤلفه‌های خاص خودش است و ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به دنبال شناسایی مؤلفه‌های خاص خود و تامین شرایط لازم درجهت حفظ منابع داخلی کشور است.
جهانگیری در پایان ابراز امیدواری کرد تا پایان سال‌جاری اعزام کارشناسان نیروهای متخصص به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه مدت درکشور چین انجام پذیرد.


کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :