زلزله شناسی نیازمند بررسی و تدوین دقیق است

۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ | ۰۴:۴۲ کد : ۱۳۸۰۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۵۶
رئیس پژوهشگاه بین المللی و مهندسی زلزله گفت: با توجه به اینکه ایران کشوری.....

رئیس پژوهشگاه بین المللی و مهندسی زلزله گفت: با توجه به اینکه ایران کشوری زلزله خیز است باید با نگاهی دقیق و تعیین مناسب ترین راهکار، بتوانیم در حفظ جان مردم و بودجه اختصاص یافته به بخش عمرانی کشور توجه ویژه ای داشته باشیم.
عباسعلی تسنیمی با بیان اینکه برنامه‌های توسعه ای در کشور و سرمایه‌گذاری در تحقیقات و پژوهش ها با کاهش خسارات ناشی از حوادث طبیعی از جمله زلزله رابطه مستقیم دارد تصریح کرد: به دلیل اینکه بیشتر پهنه ایران تحت نفوذ خطر زلزله قرار دارد باید نگاه برنامه ریزی ما به منظور حفظ سرمایه و جان مردم بر اساس و به سمتی صحیح هدایت شود و در ادامه نیز بودجه تحقیقاتی و عمرانی کشور توجه ویژه‌ای داشت.
وی افزود: باید بدانیم توجه ما به زلزله و آثار آن در برنامه های توسعه ای کشور در چه جایگاهی قرار دارد تا مسائل قبل و بعد از زلزله را به بهترین نحو بررسی و برنامه ریزی کرد.
تسنیمی بابیان اینکه از نظر یونسکو پژوهش علمی به معنای به کارگیری طیف وسیعی از توانمندی محققان است ادامه داد: پژوهشکده بین‌المللی زلزله در نظر دارد با توجه به برنامه های استراتژیک کشور در خصوص مسائل زلزله به بررسی دقیق و تدوین مناسب ترین راهکار در این زمینه فعالیّت خود را توسعه دهد.
رئیس پژوهشگاه بین المللی زلزله در زمینه فعالیت ها و برنامه های اساسی در پژوهشگاه گفت: شناخت و برآورد ظرفیت خطرپذیری در کشور، تدوین معیارهای مناسب برای کاهش خسارات، توسعه فرهنگ ایمنی، توسعه سامانه مدیریت واکنش سریع حین بروز حوادث طبیعی، آموزش و اراده خدمات مهندسی مشاوره در زمینه های مرتبط با زلزله از جمله فعالیت ها و برنامه های اساسی در این پژوهشگاه است.
وی خاطرنشان کرد: با برگزاری کنفرانس ها و همایش ها می توان مسئولان را نیز به مباحث حفظ تعاملات تحقیقاتی و پژوهشی معطوف کرد

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :