75 درصد رشد در اعطاء پروانه بهره‌برداری از معادن استان اردبیل

۰۸ اردیبهشت ۱۳۸۶ | ۰۶:۰۶ کد : ۱۳۵۰۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۰۷
سازمان صنایع و معادن استان اردبیل با اعطاء 21 پروانه بهره‌برداری طی سال 85 ، شاهد....
سازمان صنایع و معادن استان اردبیل با اعطاء 21 پروانه بهره‌برداری طی سال 85 ، شاهد 75 درصد رشد در این زمینه نسبت به سال‌های گذشته بوده است.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس محمدعلی عزیزمحمدی رئیس سازمان صنایع و معادن استان اردبیل گفت: طی سال گذشته 16 فقره گواهینامه کشف صادر و به‌دنبال آن  72 میلیون تن ماده معدنی در استان کشف شد که بیشتر این مواد شامل مواد‌معدنی غیرفلزی است.
وی با بیان اینکه با اعطاء 21 پروانه‌ بهره برداری از معادن طی سال 85 ، نسبت به سال گذشته 75درصد رشد را شاهد بودیم، تصریح کرد:  84 فقره پروانه و گواهینامه اکتشاف و 15 فقره اجازه برداشت از معادن استان صادر شد که این ارقام نیز در مقایسه با سال قبل از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.
عزیزمحمدی افزود: سال گذشته از سوی شرکت ملی مس و عطف به مصوبات سفر ریاست‌جمهوری و هیأت همراه به استان اردبیل، 2 هزار متر حفاری در منطقه مشکین‌شهر انجام شد که تعدادی از این گمانه‌ها با استناد به آزمایشها و آنالیز نمونه‌های انجام شده، مؤید وجود ماده معدنی مس پروفیری در منطقه است.
وی در همین خصوص یادآور شد: با توجه به پروفیری بودن کانسار مورد نظر، امیدواریم ادامه اکتشافات در منطقه ما را به سوی ذخیره‌ایی قابل توجه و اقتصادی از مس پروفیری هدایت کند که البته تعیین عیار و ذخیره قطعی نیاز به انجام اکتشافات تکمیلی‌تر دارد.
 رئیس سازمان صنایع و معادن استان اردبیل در پایان با اشاره به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر اختصاص 20 میلیون دلار جهت توسعه بخش اکتشافات‌معدنی در کشور، خاطر نشان کرد: کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور باید از طریق شرکتهای مهندسی مشاور و بهره‌گیری از نظرات و تجربیات کارشناسان معدنی سازمانهای صنایع و معادن استان‌ها که شناخت مناسبی از مسائل معدنی موجود در استان خود دارند، به تخصیص اعتبارات و تدوین پروژه‌های مربوط به هر استان بپردازند.

کلید واژه ها: اردبیل


نظر شما :