مجلس از طرح های زمین شناسی و معدن حمایت می کند

۲۹ فروردین ۱۳۸۶ | ۰۴:۳۴ کد : ۱۳۳۸۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۷۳
عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی گفت: مجلس شورای اسلامی با دیدی....

عضو کمیسیون اصل 90 قانون اساسی گفت: مجلس شورای اسلامی با دیدی باز از برنامه های زمین شناسی که در پیشرفت مملکت نقش تعیین کننده و توجیه پذیر دارند حمایت لازم را به عمل خواهد آورد.
حسین فدایی با بیان اینکه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی یک مرکز پژوهشی و علمی است که تمامی فعالیت های آن برای توسعه کشور لازم و ضروری است افزود: خوشبختانه ایران در زمینه اکتشافات دارای فناوی های بسیار پیشرفت هایی است که بر همین اساس اعضای مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه آن از سوی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در ابعاد مختلف هستند.
وی با بیان اینکه وجود منابع عظیم ذخایر معدنی در کشور بسیار قابل توجه است که مزیتی مهم نسبت به سایر کشورها برای ما محسوب می شود تصریح کرد: دستیابی به فناوری های مورد نیاز به منظور بهره برداری اصولی از این ذخایر خدادادی بسیار مهم است که خوشبختانه کارشناسان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به این دستاورد رسیده اند.
عضو کمیسیون اصل نود قانون اساسی با اشارع به سهم بسیار ناچیز بخش معدن در تولید ناخالص ملی کشور خاطرنشان کرد: متأسفانه بنابه دلایلی بخش معدن کشور آنطور که باید نه تنها احیا نشده بلکه بخش های خصوصی نیز متوجه مفید بودن سرمایه گذاری در این خصوص نشده  ولی فعالیت سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی طی سال های اخیر در خصوص اطلاعات رسانی شفاف به مردم بسیار قابل تقدیر است.
نماینده مردم تهران در خانه ملت خاطرنشان کرد: توجیه بیشتر سرمایه گذاران در بخش معدن کشور تسهیل در فرآیند اخذ مجوز اکتشافات و بهره برداری،ایجاد تسهیلات بانک به منظور پشتیبانی از سرمایه گذاران،پشتیبانی علمی و تحقیقاتی از روند فعالیت های معدنی در کشور و در نهایت ایجاد مؤسسات بیمه برای تضمین فعالیت های معدنی جاذبه مناسبی برای ارتقای این بخش ضروریست.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :