گردهمایی بزرگ صنعتگران و معدنکاران استان اصفهان

۱۳ اسفند ۱۳۸۵ | ۰۴:۰۹ کد : ۱۳۰۰۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۷۵
در این مراسم رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان با ارائه آمار رشد در حوزه...

گردهمایی بزرگ صنعتگران و معدنکاران استان اصفهان، به منظور ترسیم سیاستگذاری صنعتی سال آینده سازمان صنایع و معادن استان اصفهان با محوریت تولید همراه با ایجاد فرصت اشتغال برگزار شد.
در این مراسم رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان با ارائه آمار رشد در حوزه های صنعتی و معدنی این سازمان در سال 85 گفت: در سال آینده 2 هزارو 200 جواز تاسیس با قابلیت اشتغازائی 50 هزار فرصت شغلی،‌ یک هزار پروانه بهره برداری و 400 طرح توسعه از سوی این سازمان ایجاد می شود.
   مهندس جهانگرد تصریح کرد: برنامه های سال آینده این سازمان در بخش صنعت و معدن، توجه به نظارت و کنترل در بخشهای مختلف تولید، با استفاده از توان بخش خصوصی، آموزش مهارت نیروی انسانی در بخش تولید، تدوین سند توسعه صنایع استان، ‌نهاد سازی توسعه صنعتی و نظارت بر تولید امور صنعتی خواهد بود.
   وی نرخ رشد جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و طرح توسعه را در سال 85 نسبت به سال 84 در تعداد صادر شده به ترتیب 53 درصد، 7/37 درصد و 667 درصد عنوان کرد و گفت: در همین راستا میزان سرمایه گذاری به ترتیب 6/43 درصد، ‌24 درصد و 167 درصد و میزان اشتغال نیز به ترتیب در جواز تاسیس ،‌پروانه بهره برداری و طرح توسعه با 5/51 درصد، 33 درصد و 319 درصد رشد همراه بود. مهندس جهانگرد رشد معادن فعال استان را 8/12 در صد نسبت به سال گذشته عنوان کرد و افزود: میزان سرمایه گذاری در بخش معدن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد و میزان حقوق دولتی وصولی نیز 6/95 درصد رشد را داشتند.
   رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان نداشتن رشد در زمینه صدور پروانه اکتشاف را به دلیل وجود مشکلات زیست محیطی و منابع طبیعی دانست.
   وی در تشریح عملکرد سال 85 این سازمان گفت: تشکیل کارگروههای صنایع و معادن، ‌اصلاح بانک های اطلاعاتی، توجه به بخش خصوصی و نهاد سازی صنعتی از مهمترین برنامه های این سازمان در سال جاری بود. همچنین در این نشست، رئیس خانه صنعت و معدن استان اصفهان با اشاره موارد تفویض شده از سازمان صنایع و معادن استان اصفهان گفت: در حال تشکیل خانه صنعت و معدن در 21 شهرستان استان هستیم که تاکنون 8 دفتر در 8 شهرستان افتتاح شده و در بقیه شهرستانها انتخابات در حال برگزاری است. در خاتمه این نشست با حضور مسولان صنعتی و معدنی، جلسه پرسش و پاسخ با هدف ایجاد تعامل بیشتر و بررسی رویکردهای آینده صنعتی استان برگزار شد.

کلید واژه ها: اصفهان مازندران


نظر شما :