تشکیل دومین جلسه کمیته راهبردی اکتشاف کشور در مشهد

۱۸ بهمن ۱۳۸۵ | ۰۵:۳۰ کد : ۱۲۶۸۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۹۸
بمنظور محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی در استانهای خراسان شمالی، رضوی و جنوبی....
تشکیل دومین جلسه کمیته راهبردی اکتشاف کشور در مشهد
بمنظور محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی در استانهای خراسان شمالی، رضوی و جنوبی و همچنین تسریع در روند انجام پروژه‌های اکتشافی مصوب هیأت دولت در این استانها دومین جلسه کمیته راهبردی اکتشاف درسازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مدیریت مرکز مشهد برگزار شد. 
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دومین جلسه کمیته راهبردی اکتشاف به‌منظور تمرکززدایی فعالیت‌های اکتشافی در کشور و توسعه بیشتر آن در مدیریت زمین‌شناسی مرکز شمال‌شرق کشور با حضور معاون و مدیران اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و جمعی از مدیران مرکز مشهد برگزار شد.
این جلسه در راستای بررسی و تسریع در روند دستیابی اهداف سفر استانی هیأت دولت در زمینه مسائل اکتشافی و معدنی که چندی پیش به استانهای خراسان شمالی، رضوی و جنوبی صورت گرفته بود و همچنین شناخت مسائل و مشکلات پیش‌روی این بخش انجام شد.
گفتنی‌ست کارشناسان حاضر در دومین جلسه کمیته راهبردی اکتشاف خواستار ایجاد ارتباط تنگاتنگی بین مدیریت مرکز مشهد و سازمانهای صنایع و معادن استانهای همجوار شدند تا همه فعالیتهای اکتشافی و معدنی صورت گرفته از سوی بخشهای دولتی و خصوصی در سه استان مذکور بصورت یکپارچه و با نظارت مستمر کارشناسان این مرکز صورت گیرد.
نظارت بیشتر بر روی پروژه‌های اکتشافی در دست اجرا از دیگر دستاوردهای دومین جلسه کمیته راهبردی اکتشاف بود که در نتیجه با تمرکز بیشتر بر نحوه انجام فعالیت‌‌‌های اکتشافی ژئوشیمیایی و ژئوفیزیکی وضعیت پتانسیل معدنی و محدوده‌های تعیین شده هر چه زودتر مشخص گردد.
از سویی قرار بر این شد کارشناسان حوزه معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و مرکز مشهد با ایجاد تعامل گسترده‌تر به انتقال مستمر مسائل و مشکلات موجود در بخش معدن جهت تسریع در این فعالیت‌ها‌ بپردازند و کارشناسان با تدوین شرح خدمات مورد نیازدر محدوده های اکتشافی در استانهای خراسان شمالی، رضوی و شمالی و اعلام آن به مدیران مستقر در تهران، به فعالیتهای خود سرعت بیشتری بخشند.
لازم به ذکر است مدیریت مرکز مشهد در راستای انجام بیشتر فعالیتهای اکتشافی خود اقدام به تجهیز آزمایشگاه‌های تخصصی جهت انجام مطالعات کانی‌سنگین و آنالیز نمونه‌های اکتشافی و حفاری‌های صورت گرفته کرده‌اند که در همین زمینه کمیته کارشناسی جهت پیشبرد اهداف این بخش تشکیل خواهد شد.
همچنین مقرر شد بمنظور تمرکززدایی بیشتر،واحداکتشاف مدیریت مرکز شمال شرق سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تقویت و در این راستا معاونت اکتشاف این سازمان نیز متقبل شد همه لوازم و تجهیزات و آموزشهای لازم را در اختیار کارشناسان مرکز مشهد قرار دهد.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :