ظرفیت تولید فولاد مبارکه به 8میلیون تن می‌رسد

۲۴ دی ۱۳۸۵ | ۰۳:۳۶ کد : ۱۲۴۰۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۳۰
این مجتمع با ظرفیت تولید 2/4‌میلیون تن انواع ورق فولادی در حال حاضر توان افزایش....

مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه اصفهان گفت: با اجرای طرح‌های توسعه و افزایش ظرفیت، تولید این مجتمع از 2/4‌میلیون تن به حدود 8‌میلیون تن افزایش می‌یابد. محمد رجایی افزود: این مجتمع با ظرفیت تولید 2/4‌میلیون تن انواع ورق فولادی در حال حاضر توان افزایش تولید تا سقف یک‌میلیون تن دیگر را با اجرای طرح‌های توسعه‌ای زیر سقف (با امکانات موجود) به‌وسیله تقویت ترانس‌های برق و اصلاح تجهیزات موجود دارد. مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه تصریح کرد: شورای اقتصاد در دو حوزه طرح توسعه‌ای و سازمان سرمایه‌گذاری خارجی در یک حوزه افزایش عملکرد، مجوز استفاده از تسهیلات خارجی به این مجتمع را داده است.
رجایی بیان داشت: طرح توسعه‌ای شهید خرازی در فولاد مبارکه باعث افزایش تولید 2‌میلیون تن ورق گرم از محل احیای مستقیم سنگ آهن تا تولید ورق گرم و نیز طرح تولید فولاد «سبا» به ظرفیت 700‌هزار تن جدید در شورای اقتصاد تصویب شد و طرح تقویت تجهیزات موجود و افزایش تولید یک‌میلیون تن محصول جدید هم از محل سرمایه‌گذاری خارجی و سازمان سرمایه‌گذاری خارجی به تصویب رسیده است. مدیرعامل فولاد مبارکه در مورد واگذاری سهام عدالت و رابطه آن با طرح‌های توسعه‌ای گفت: اجرای طرح‌های توسعه‌ای با واگذاری سهام عدالت منافاتی ندارد، زیرا طرح‌ها از محل منابع داخلی و خارجی مالی (فاینانس) صورت می‌گیرد. محمد رجایی با بیان اینکه هنوز هیچ سهام عدالتی در فولاد مبارکه واگذار نشده است، بیان داشت: این شرکت هنوز وارد بورس نشده و بستگی دارد که چه زمانی آیین‌نامه واگذاری تهیه شود.
وی افزود: هم مجلس و هم دولت برای واگذاری سهام عدالت در فولاد مبارکه فعال هستند.
فولاد مبارکه الگوی خاورمیانه
مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه تصریح کرد: طبق برنامه تا 5 سال آینده این مجتمع به جایی می‌رسد که 45‌درصد محصولات تولیدی آن ویژه فولاد خواهد بود و ظرفیت آن دو برابر می‌شود. رجایی مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه در مورد جایگاه ایران در تولید فولاد جهانی گفت: هم‌اکنون ایران در رتبه 19 تولید فولاد جهان قرار دارد و طبق سند چشم‌انداز 20‌ساله تا سال 1404 در خاورمیانه رتبه نخست خواهد بود.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :