ایران از نظر ذخائر در بخش معادن رتبه یازدهم را در سطح جهان به خود اختصاص داده است

۲۳ دی ۱۳۸۵ | ۰۳:۵۵ کد : ۱۲۳۸۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۳۷
هم اکنون ‪ ۳۰۰‬هزار نفر در دو هزار و ‪ ۹۵۰‬معدن سطح کشور فعالیت دارند. وی....

معاون امور معادن وزارت صنایع و معادن گفت: ایران از نظر ذخائر در بخش معادن رتبه یازدهم را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. دکتر "محمد حسین بصیری" در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اکنون ‪ ۳۰۰‬هزار نفر در دو هزار و ‪ ۹۵۰‬معدن سطح کشور فعالیت دارند. وی به میزان ذخائر و سرمایه‌گذاری در بخش معدن کشور اشاره نکرد. وی گفت: هم اکنون همگرایی و همنوایی خوبی بین بخشهای دولتی و خصوصی در سطح کشور برای انجام فعالیتهای اقتصادی از جمله در این بخش ایجاد شده و اگر هدف‌از انجام‌فعالیتهای اقتصادی اشتغال باشد، بالطبع رونق اقتصادی جامعه افزایش می‌یابد.    
   وی تصریح کرد: از این میان اجرای طرحهای اقتصادی مانند ایجاد معادن در مناطق مرزی مانند خواف که دارای مرزهای طولانی با کشور افغانستان هستند نتایج مثبت بسیاری بدنبال دارد.  وی گفت: توجه اساسی به این امر علاوه بر رونق اقتصادی داخل کشور می‌تواند منابع کشور همسایه مانند افغانستان را جهت اجرای طرحهای اقتصادی جذب کند.    
   معاون امور معادن وزارت صنایع و معادن توجه به‌بخش معدن رایکی‌از اساسی‌ترین شاخص‌های توسعه در کشور دانست و افزود: بایدبه‌فکر تکمیل زنجیره تولید کشور و افزایش ارزش صادرات در این بخش باشیم. وی گفت: تعامل با نخبگان و تشکلهای غیر دولتی و ایجاد بستر مناسب برای رشد نخبگان یکی از اهداف آینده این بخش است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :