واردات آلومينيوم نسبت به سال گذشته کاهش يافته است

۲۸ آبان ۱۳۸۵ | ۰۴:۰۳ کد : ۱۱۵۹۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۶۳
تعطيلى ديگ هاى آلومينيوم اراک (به خاطر مسائل زيست محيطى) و مشکلاتي...
از ابتداى امسال تاکنون واردات آلومينيوم نسبت به سال ۱۳۸۴ حدود ۵۰ درصد کاهش يافته است. محسن لک مدير فروش شرکت آلومينيوم ايران (ايرالکو) گفت: دليل افزايش قيمت آلومينيوم در داخل کاهش ۵۰ درصدى واردات شمش آلومينيوم در سال جارى است.
وى اظهار داشت: طى ۸ ماه امسال حدود ۴۰ هزار تن شمش آلومينيوم وارد شده است در صورتى که در سال ۸۴ در مدت زمانى مشابه بيش از ۹۰ هزار تن آلومينيوم وارد کشور شده بود.لک خاطرنشان کرد: تعطيلى ديگ هاى آلومينيوم اراک (به خاطر مسائل زيست محيطى) و مشکلاتى که براى واردات شمش آلومينيوم ايجاد شده دليل افزايش قيمت اين محصول در بازار داخلى است. وى گفت: شرکت آلومينيوم ايران (ايرالکو) امسال براى تعادل در بازار آلومينيوم ۴۸ درصد از صادرات خود را کاهش داد، اما متاسفانه کمبود شمش در داخل نتوانسته است قيمت آلومينيوم را در حد پايين حفظ کند. وى از کاهش صادرات شرکت آلومينيوم المهدى براى ايجاد تعادل قيمت هاى آلومينيوم در بازار داخلى خبر داد و گفت: افزايش قيمت آلومينيوم در داخل تا حد زيادى به وضعيت قيمت ها در بازار جهانى مرتبط است.
وى افزود: پيش بينى مى شد که قيمت جهانى آلومينيوم امسال در حد ۲۶۰۰ دلار در هر تن باقى بماند، اما افزايش ماليات بر صادرات محصولات فلزى چين باعث افزايش قيمت اين فلز تا مرز ۲۸۰۰ دلار شده است و احتمال آن وجود دارد که تا پايان امسال نرخ فلز آلومينيوم در بازارهاى جهانى به ۳ هزار دلار در هر تن برسد.
وى از کاهش قيمت آلومينا در سال جارى ميلادى از ۶۰۰ دلار به ۲۶۰ دلار در هر تن خبر داد و افزود: کاهش قيمت آلومينا که ماده اوليه توليد آلومينيوم است نتوانست قيمت آلومينيوم را در بازار داخل کاهش دهد.وى اظهار داشت: قيمت آلومينيوم در بازار داخلى طى يک ماه گذشته ۵۰۰ تومان در هر کيلو گران شده است.مديرفروش ايرالکو کاهش قيمت آلومينيوم در داخل را به رفع مشکلات واردات اين فلز مرتبط دانست و افزود: با بهتر شدن شرايط واردات آلومينيوم احتمال اينکه قيمت اين فلز کاهش يابد زياد است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :