<P dir=rtl>معادن را آزاد کنید<BR></P>

۱۵ تیر ۱۳۸۳ | ۰۹:۰۷ کد : ۱۰۴۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۹۰۸
<P dir=rtl>سیامک صمیمی دهکردی قائم مقام معاونت توسعه وبرنامه ریزی وزارت صنایع و معادن در گفتگوی اختصاصی با بخش خبری سازمان زمین شناسی به مقررات زدایی در خصوص حذف مقررات دست و پاگیر در ارائه طرح های عمرانی و معدنی در کشور اشاره کرد </P>

سیامک صمیمی دهکردی قائم مقام معاونت توسعه وبرنامه ریزی وزارت صنایع و معادن در گفتگوی اختصاصی با بخش خبری سازمان زمین شناسی به مقررات زدایی در خصوص حذف مقررات دست و پاگیر در ارائه طرح های عمرانی و معدنی در کشور اشاره کرد و افزود: اگر برای افزایش روند معدنکاری در توسعه صنعتی کشور تمهیدات خاصی اندیشیده شود آینده بخش معدن کشور چشم انداز روشنی را در اقتصاد جهانی  خواهد داشت.
وی گفت: ارزش افزوده این بخش طی 5 سال گذشته حدود 5/0 در صد بوده است که این رقم در کشورهایی مشابه کشور ما که از لحاظ تنوع معادن جزء 11 کشور اول دنیا ست مانند استرالیا حدود 11/0 درصد می باشد.
مهندس صمیمی دهکردی مشکلات اساسی در این بخش را تصدی گری دولت دربخش معدن در بعد از انقلاب اسلامی دانست و روند بخش دولتی را در توسعه معدنی کشور با کندی حرکت و رکود همراه دانست . متأسفانه جایگاه معدنی ما در دنیا به لحاظ تنوع ذخایر معدنی بسیار پائین است و از دیدگاه سیاست گذاری کلان نیازمند نوعی مقررات زدایی در بخش معدن است که تنها از این طریق است که می توان معادن را آزاد کرد همچنین در کنار این موضوع خصوصی سازی در معادن از جمله مباحثی است که با حمایت همه جانبه تر دولت مجلس می توان ابعاد گسترده تری به رشد معادن در کشور بخشید. وی به نقش و جایگاه سازمان زمین شناسی در این خصوص اشاره کرد و یادآور شد: سیمای معادن ما در دست عملکرد مناسب و مقتدرانه این سازمان است. امیدواریم با حمایت همه جانبه دولت از این سازمان و اعطای اختیارات و اعتبارات بیشتر و سیاستگذاری محوری معدن توسط کارشناسان و مدیران این سازمان و با توجه به عملکرد مطلوب این سازمان در آینده شاهد افزایش برنامه های بلند مدت در خصوص اکتشاف، استخراج و مهمتر از همه فرآوری مواد معدنی در کشور باشیم.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :