سود تسهيلات بخش معدن يک رقمى خواهد بود

۰۷ مرداد ۱۳۸۵ | ۰۵:۱۸ کد : ۱۰۲۱۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۹۹
بانک صنعت و معدن براساس قراردادى که با سازمان توسعه و نوسازى معادن و صنايع...

معدن و توسعه: مديرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد: تسهيلات پرداختى اين بانک در بخش صنعت و معدن براساس نرخ مصوبه شوراى پول و اعتبار است اما پرداخت تسهيلات براى ماشين آلات، استخراج و بهره بردارى در بخش معدن، با حداکثر ۵ درصد يارانه خواهد بود. به گزارش هفته نامه «معدن و توسعه» دکتر مهدى رضوى گفت: بانک صنعت و معدن براساس قراردادى که با سازمان توسعه و نوسازى معادن و صنايع معدنى ايران، ليزينگ صنعت و معدن و شرکت هپکو دارد، با يارانه اى که دولت به وزارت صنايع و معادن داده است، به بخش معدن تسهيلات مى پردازد. وى افزود: در حال حاضر نرخ مصوب شوراى پول و اعتبار براى پرداخت تسهيلات به بخش صنعت و معدن و يا به طور کلى توليد، ۱۴ درصد تعيين شده اما نرخ سود تسهيلات براى بخش معدن با معرفى سازمان توسعه و نوسازى معادن و صنايع معدنى ايران( تامين حداکثر ۵ درصد يارانه از سوى اين سازمان) ۹ درصد خواهد بود. رضوى گفت: تاکنون متقاضيان زيادى براى دريافت اين تسهيلات معادل ۱۱۹ ميليارد و ۵۱۶ ميليون ريال به بانک ها معرفى شده اند که از اين ميزان ۸۴ ميليارد و ۶۹۶ ميليون ريال منجر به انعقاد قرارداد شده است. وى در خصوص ابلاغيه اصل ۴۴ اظهار داشت: من اعتقاد دارم از صدر اسلام تاکنون اگر امکاناتى مانند، راه، مسجد و... براى مردم انجام شده به دست تواناى خود مردم بوده و حکومت ها بعدها وارد مرزبندى شده اند.
رضوى گفت: اگر ساختار زيربنايى اصل ۴۴ درست اجرا شده و به صورت صحيح مديريت شود، تحول مثبتى در بخش هاى مختلف کشور از جمله صنايع و معادن ايجاد خواهد شد.
وى افزود: آنچه مسلم است در راستاى ابلاغيه اخير، ۱۲۰ هزار ميليارد تومان سهام صنايع در اختيار بورس قرار خواهد گرفت و بنيه بورس را تقويت خواهد کرد. مکانيزم و سازوکار سهام عدالت و اين که ۱۵۰ درصد آن به دهک پايين جامعه واگذار شود، به نظر مى رسد با اين حجم از ثروت عظيم ملى که در اختيار مديريت بخش خصوصى قرار خواهد گرفت، لازم است از تجارب کشورهاى موفق هم استفاده شود.

کلید واژه ها: قم


نظر شما :