سخن سردبیر

سخن سردبیر

دانش پژوهان عزیز و گرامی، یاران همیشگی و وفادار فصلنامه علمی- پژوهشی علوم زمین همان گونه که در سخن سردبیر فصلنامه شماره 103 بهار 1396 وعده داده بودیم، با همیاری شما پژوهشگران گرانقدر و تلاش صمیمانه همکارانمان در دفتر فصلنامه علوم زمین، موفق به آماده نمودن اولین شماره کامل فصلنامه به زبان انگلیسی شدیم. امیدواریم با دریافت مجوزهای لازم، بتوانیم این خدمت را همه ساله به نتیجه برسانیم. یکی از نکات مثبت انتشار فصلنامه به زبان انگلیسی، برداشتن نخستین گام در راستای دستیابی به اهداف این فصلنامه که تبدیل  شدن به یک مجله  دوزبانه با اعتبار علمی بالا در سطوح بین المللی است، بود. نکته مثبت بعدی، کوتاه بودن زمان دریافت مقالات، انجام مراحل داوری و چاپ آنها بود که تمام این فرایندها در طی چند ماه به سرانجام رسید. ما ادعا نداریم که مقالات چاپ شده در بالاترین کیفیت (بویژه از دیدگاه پژوهشی) هستند ولی تمام کوشش و تلاش را به کار بردیم تا اولین جلد نشریه انگلیسی با کمترین اشکال آماده گردد.

برای این که نوبت‌های چاپ مقالات فارسی طولانی‌تر نشوند، باز هم همکارانمان در دبیرخانه با کوشش و تلاشی که به عمل آوردند، امکان چاپ شماره 106 فصلنامه مربوط به زمستان 1396 به زبان فارسی نیز میسر گردید که لازم می‌دانم سپاس خود را به این همکاران صمیمی  و کوشا ابراز نمایم.

رسیدن فصل بهار و عید نوروز برایمان فرصتی را فراهم می‌آورد که برای همه شما دوستداران فصلنامه علوم زمین، ضمن آرزوی سلامتی و شادکامی، سالی پر از موفقیت در تمام زمینه‌ها آرزو نماییم. ما را از دیدگاه‌های پربار خود، چه انتقادی و چه تشویقی، بی‌بهره نگذارید.