سخن سردبیر

سخن سردبیر

 

سال 1395 چندروز دیگر به پایان می‌رسد و طلیعه سال 1396 با بهاری روح افزا در راه است: ما دست اندرکاران تهیه فصلنامه علمی- پژوهشی علوم زمین از فرصت استفاده نموده و پیشاپیش فرارسیدن حلول سال نو را به همه هم وطنان عزیز به ویژه اساتید، دانش آموختگان و و دانش جویان علوم زمین که مخاطبان اصلی ما هستند تبریک گفته و برای همگی سالی پر برکت و توام با موفقیت‌های روزافزون و "حول حالنا الی احسن الحال" آرزومندیم و امیدواریم در سال آینده و سال های بعد از آن با همیاری شما دوستان عزیز بتوانیم رسالتی را که در زمینه تهیه نشریه‌ای آبرومند و در خور شأن این رشته از علوم پایه به عهده داریم به نحو احسن انجام دهیم و رضایت خاطر شما عزیزان را فراهم آوریم.

بعد از تعارف معمول لازم می دانیم خاطر دوستان و یاران عزیز را به چند نکته زیر جلب نماییم:

  1. همانگونه که آگاه هستید هر مقاله می‌تواند توسط یک یا چند مؤلف تهیه شده باشد که باید نام تهیه کننده و یا اسامی تمامی تهیه کنندگان با ذکر آدرس تماس اعلام شود. کم و زیاد شدن یا حذف بعضی اسامی فقط قبل از داوری و پذیرش مقاله امکان‌پذیر است و به عبارت دیگر پس از پذیرش مقاله هیچگونه تغییری به ویژه در اسامی داده نخواهد شد.
  2. هرگونه مسئولیتی در تهیه، تنظیم و تحویل مقاله به عهده تهیه کننده اول آن می باشد و فرد مسئول مؤظف است اسامی و امضای تهیه کنندگان را به درستی اعلام دارد، در غیر این صورت مقاله بدون هر گونه تشریفاتی مردود اعلام خواهد شد.
  3. هیچگونه تغییری اعم از متن، پیکره‌ها، نمودارها یا اسامی تهیه کنندگان بعد از پذیرش و چاپ مقاله مورد قبول فصلنامه نخواهد بود.
  4. حذف یا اضافه نمودن اسم یا اسامی فرد یا افرادی فقط قبل از پذیرش مقاله با ارائه دلیل یا دلایل قابل قبول با امضای تمامی نویسندگان مقاله امکان‌پذیر است.

 

در پایان، به اطلاع دوستداران فصلنامه علوم زمین می‌رساند که تغییر روی داده در رو و پشت جلد فصلنامه، بر پایه دستورالعمل ابلاغ شده از سوی کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفته است.

 

 

برایتان سلامتی و شادکامی و سالی سرشار از موفقیت آرزومندیم.