نوع خبر 
 
 
در نشست سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان عنوان شد: گسترش اکتشافات در همدان با توسعه همکاری‌ها با سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

به گزارش روابط‍‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در ادامه سفر دکتر راضیه لک به همدان، وی ضمن حضور در سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان به بررسی مسائل پیرامون بخش معدن، صنایع معدنی و زمین‌شناسی استان پرداخت.

در این نشست که با حضور آقایان حمیدرضا متین رئیس، حمید بهزادی شریف معاون صنایع و محمد خاکی معاون امور معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت و جمعی دیگر از مدیران و کارشناسان این سازمان برگزار شد حاضران به بررسی مسائل پیرامون بخش معدن، صنایع معدنی و زمین‌شناسی استان پرداختند.

بر همین اساس رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: نقشه راه توسعه معدن و صنایع معدنی تدوین شده و از سوی وزیر ابلاغ شده که در آن نمایندگان هیات مدیره فراکیسبون صنعت، معدن مجلس شورای اسلامی، بخش  خصوصی، ایمیدرو، خانه معدن، نظام مهندسی معدن حضور داشتند و پس از برگزاری جلسات متعدد در نهایت این نقشه راه به ثمر رسید.

دکتر راضیه لک خاطرنشان کرد: موارد قانونی موجود در این نقشه راه به توسعه معدن در کشور کمک می‌کند و از سویی برای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یکسری تکالیف در نظر گرفته که بر همین اساس سازمان حق دسترسی داده‌ها برای علاقه‌مندان را فراهم  می‌کند که البته باید به چگونگی در اختیار قرار دادن و نوع داده‌ها توجه کرد.

وی با بیان اینکه هزینه شدن حقوق دولتی تحولی در بخش معدن کشور ایجاد خواهد کرد، افزود: حقوق دولتی و تخصیص آن باعث تحول در بخش معدن شده که ابیته نیاز است همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با استان‌ها جهت توسعه این امر بیشتر شود.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، بر اساس دستور وزیر محترم شورای معادن تکلیف شده نماینده‌ای از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برای همکاری جهت تصمیم‌گیری‌ها و رای‌گیری‌ها حضور داشته باشد.

لک خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات موجود در نقشه راه علوم زمین و معدن کلیه اطلاعات معدنی و زمین‌شناسی به منظور اکتشاف پتانسیل معدنی و توسعه فعالیت‌های شهری و عمرانی استان همدان در اختیار متولیان و مسئولان ذی‌ربط قرار خواهد گرفت.

بر اساس اعلام رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دبیرخانه ژئوتوریسم همدان در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان تشکیل شود تا بتوان بخش گردشگری و ژئوتوریسم همدان بیش از گذشته توسعه یابد.

دوشنبه 12 شهریور 1397  11:16:21

آخرین تاریخ بازدید : سه شنبه 29 آبان 1397  7:56:19
تعداد بازدید از این خبر : 450